Deutsch Italiano English Português Español Türkçe

Proje sayfamıza hoş geldiniz:
Hareket oyuncakların sınıfta kullanımı

Bu Wiki’nin Kullanımı - Sanal Müze - Öğretmen Atölye Çalışması - Istanbul Final Conference and Workshop - Adana Final Okulları - Mersin Mimar Sinan Ortaokulu

Avrupa Birliği tarafından desteklenen CLOHE eğitim projesi ilköğretim öğrencilerinin çapraz temel beceri öğrenimlerini geliştirmekte mekanik hareketli oyuncakları (automata) bir araç olarak kullanmayı amaçlayan yenilikçi bir projedir.

Mekanik hareketli oyuncaklar (Automata) oyun ve teknolojiyi birleştirerek mühendislik, sanat, heykel, mekanik ve bilimi tanıtmakta kullanılabilecek mükemmel araçlardır. Eğer çocukların teknoloji ve mühendisliğin önemini kavramalarını istiyorsak, mekanik oyuncaklar bu kavramları tanıtmakta kullanabileceğimiz ideal araçlardır. Mekanik oyuncaklar bu özelliklerinin ötesine geçerek, yaratıcı oyun ve hareketlerin açıklanamaz büyüsünü bir araya getirerek her zaman çocukları hayran bırakmıştır.


Proje web sitesi adresi PointB.gif

Mekanik oyuncakların çalışma prensiplerini gösteren CLOHE videoları


Mekanik oyuncaklar (Automata)- basitten karmaşığa


The project ‘Clockwork objects, enhanced learning: Automata Toys Construction in 1mary education for Learning to Learn promotion, creativity fostering & Key Competences acquisition’ has been funded with support from the Europea
EU Logo.gif
n Commission. This document reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.